EDITIONS
Asamiya

বানপীড়িতৰ বাবে বিশেষ হেল্পলাইন অসম ৰাজ্যিক দুৰ্যোগ ব্যৱস্থাপনা প্ৰাধিকৰণৰ

29th Jul 2016
Add to
Shares
21
Comments
Share This
Add to
Shares
21
Comments
Share

ভয়ানক বান পৰিস্থিতিৰ গৰাহত পৰিছে অসম । ইতিমধ্যে ১৮ লাখতকৈও অধিক লোক বানত ক্ষতিগ্ৰস্ত হোৱাৰ লগতে ১৮ জনকৈ লোক মৃত্যুমূখত পৰিছে । 

অসম ৰাজ্যিক দুৰ্যোগ ব্যৱস্থাপনা প্ৰাধিকৰণে এক বিজ্ঞপ্তি যোগে জনাইছে যে বানপীড়িতৰ সহায়ৰ বাবে মুকলি কৰা হৈছে কেইটামান হেল্পলাইন । ১০৭০, ১০৭৯ এই দুটা নিঃশুল্ক নম্বৰৰ উপৰিও ০৩৬১-২২৩৭০১১ লেণ্ডলাইন নম্বৰ দিনে নিশাই সক্ৰিয় হৈ থাকিব বুলি জনাইছে প্ৰাধিকৰণে । আনহাতে বান বিধ্বস্ত অঞ্চল সমূহত দিনে নিশাই কৰ্তব্যত নিয়োগ কৰা হৈছে বিষয়া সকলক । 

ফটো- NEST ডিজিটেল নেটৱৰ্কৰ সৌজন্যত

ফটো- NEST ডিজিটেল নেটৱৰ্কৰ সৌজন্যত


যিকোনো ধৰণৰ সহায়ৰ বাবে তালিকাখনত দিয়া নিয়ন্ত্ৰণ কক্ষ বিষয়া সকলকো যোগাযোগ কৰিব পৰা যায় ।

image


আনহাতে প্ৰধিকৰণৰ অন্যান্য বিষয়া সকলকো যোগাযোগ কৰিব পৰা যায় আৰু তেওঁলোকৰ নম্বৰ সমূহ হৈছে -

ৰাজেশ দত্ত, পৰামৰ্শদাতা (9435567470); মুক্তা ৰাম ডেকা, প্ৰকল্প প্ৰৱন্ধক(9435361475); মিৰ্জা মহম্মদ ইৰশ্বাদ, প্ৰকল্প প্ৰৱন্ধক (9435041806); ৰঞ্জন বৰা, পিঅ'(8811097612); বিৰেণ বৈশ্য, জি আই এছ বিশেষজ্ঞ(9435746436); অভিজিৎ ডেকা, চিষ্টেম এক্সপাৰ্ট (9706789156); কৃপাল মজুমদাৰ, পিঅ'(9435592762); অভিজ্ঞান ৰাজখোৱা, যোগাযোগ বিশেষজ্ঞ, (9957415724); নব ডেকা, পৰামৰ্শদাতা (8876108094); সুস্মিতা দত্ত, পিঅ'(9957033967) আৰু মৃদুস্মিতা বৰা, পি অ' (9859035721) ।

শিলচৰ, যোৰহাট, চিৰাং, বৰপেটা, শেণিতপুৰ, কোকৰাঝাৰ, বঙাইগাঁৱৰ অভয়াপুৰী আৰু মাণিকপুৰ, কামৰূপ মেট্ৰ', তিনিচুকীয়াৰ শদিয়া, গোলাঘাট আৰু ধেমাজিত এ ডি আৰ এফ বাহিনী মোতায়োন কৰা হৈছে। ২৭ টা অগ্নিসেৱা কেন্দ্ৰত ডুবাৰু মোতায়েন কৰা হৈছে । 

আনহাতে কেন্দ্ৰীয় গৃহমন্ত্ৰী ৰাজনাথ সিঙে শনিবাৰে বান পৰিস্থিতিৰ বুজ ল’বলৈ অসম ভ্ৰমণ কৰিব৷ এই ভ্ৰমণৰ সময়ছোৱাত তেওঁ হেলিকেপ্টাৰেৰে বানবিধ্বস্ত নগাঁও, মৰিগাঁও আৰু কাজিৰঙা পৰিদৰ্শন কৰিব৷ তদুপৰি, কেন্দ্ৰীয় গৃহমন্ত্ৰীগৰাকীয়ে মৰিগাঁও জিলাৰ ভগতগাঁও আশ্ৰয় শিবিৰ পৰিদৰ্শন কৰি বন্যাৰ্তৰ অৱস্থাৰো বুজ ল’ব৷

সন্ধিয়া দিল্লীলৈ ওভতাৰ পূৰ্বে ৰাজনাথ সিঙে গুৱাহাটীত অসমৰ মুখ্যমন্ত্ৰী শ্ৰী সৰ্বানন্দ সোণোৱাল আৰু আন চৰকাৰী বিষয়াৰ সৈতে এক বৈঠকত মিলিত হ’ব৷

এনেকুৱা আৰু কাহিনীৰ বাবে আমাৰ ফেচবুক পেজ লাইক কৰক

অন্যান্য কেতবোৰ কাহিনী

বিদেশী ভাষা শিকাটো কেৰিয়াৰৰ বাবে কিয় লাভজনক

কিংবদন্তি ভিভ ৰিচাৰ্ডছৰ পুত্ৰৰ কেনভাছত বিৰাট কোহলী

থোৰতে অসম বাজেট ২০১৬-১৭





Add to
Shares
21
Comments
Share This
Add to
Shares
21
Comments
Share
Report an issue
Authors

Related Tags