EDITIONS
Asamiya

অৰ্ণব গোস্বামীৰ নতুন প্ৰকল্প- ৰিপাব্লিক

16th Dec 2016
Add to
Shares
28
Comments
Share This
Add to
Shares
28
Comments
Share

অৰ্ণৱ গোস্বামীয়ে টাইমছ নাওৰপৰা পদত্যাগ কৰাৰ সময়ৰে পৰা এটা প্ৰশ্নই সকলোকে কৌতুহলী কৰি ৰাখিছিল- ইয়াৰ পিছত অৰ্ণব গোস্বামীয়ে কি কৰিব ? অৱশেষত সকলো জল্পনা কল্পনাৰ ওৰ পেলাই অৰ্ণবে ঘোষণা কৰিলে তেওঁৰ নতুন প্ৰকল্প- ৰিপাব্লিক । 

উত্তৰ প্ৰদেশৰ নিৰ্বাচনৰ আগে আগে তেওঁ আৰম্ভ কৰিবলৈ চেষ্টা চলাব তেওঁৰ নতুন বাতৰি প্ৰতিষ্ঠান ৰিপাব্লিক । ইয়াৰ কাম বৰ্তমান পূৰ্ণ গতিত চলি আছে বুলি জনায় । অৰ্ণবে কয়, "মোৰ প্ৰকল্পটোৰ নাম ৰিপাব্লিক । মই ইয়াৰ বাবে ভাৰতৰ জনতাৰ সমৰ্থন বিচাৰোঁ ।"

image


২০১৬ চনৰ নৱেম্বৰৰ ১ তাৰিখে তেওঁ টাইমছ নাওৰপৰা পদত্যাগ কৰিছিল । টেলিগ্ৰাফ কলকাতাত নিজৰ কেৰিয়াৰ আৰম্ভ কৰা অৰ্ণবে এন ডি টি ভি আৰু টাইমছ নাওৰ পিছত তেওঁ এইবাৰ নিজাকৈ এই বাতৰি প্ৰতিষ্ঠান আৰম্ভ কৰিব । প্ৰায় এটা দশক ধৰি তেওঁ টাইমছ নাও আৰু ই টি নাওৰ মূখ্য সম্পাদক আৰু প্ৰেছিডেন্ট ( নিউজ ) পদত কাৰ্যনিৰ্বাহ কৰি আহিছিল । 

পদত্যাগৰ সময়ত তেওঁ টাইমছ নাওৰ সহকৰ্মীসকলক সম্বোধন কৰি কৈছিল, "স্বাধীন সংবাদ মাধ্যম জীয়াই থাকিব । খেল মাত্ৰ আৰম্ভহে হৈছে ।" তেওঁ লগতে ইঙ্গিত দিছিল যে তেওঁ বি বি চি আৰু চি এন এনক প্ৰচণ্ড প্ৰত্যাহ্বান জনাব ।

অৰ্ণবে কয় যে এই সম্পৰ্কে কেই সপ্তাহমানতে আনুষ্ঠানিক ঘোষণা কৰা হ'ব । ঘনিষ্ঠ মহলৰ পৰা জানিব পৰা মতে তেওঁৰ এই প্ৰতিষ্ঠান মুম্বাইত অৱস্থিত হ'ব আৰু বাঙ্গালুৰুৰ এটা সংবাদ প্ৰতিষ্ঠান আৰু এটা আগশাৰীৰ বিজ্ঞাপন প্ৰতিষ্ঠানে অৰ্ণবৰ এই প্ৰকল্পলৈ সহযোগ আগ বঢ়াব । 

এনেকুৱা আৰু কাহিনীৰ বাবে আমাৰ ফেচবুক পেজ লাইক কৰক

আপুনি ভাল পাব পৰা অন্যান্য কাহিনী

ডিজিটেল আৰু নগদবিহীন অৰ্থনীতিত উদ্গনি যোগাবলৈ পেকেজ

পৰ্যটনৰ উন্নতিৰ সন্দৰ্ভত উত্তৰ-পূব আৰু মহাৰাষ্ট্ৰৰ মাজত সহযোগিতাৰ পদক্ষেপ

'এই কামটো আগৰ পৰাই কোনোবাই কৰিছে'-এজন উদ্যমী ব্যক্তিয়ে এই কথাষাৰৰ কেনে প্ৰতিক্ৰিয়া কৰিব

প্ৰথম উদ্যোগশীলতাৰ পৰা পাঁচ বছৰে পোৱা শিক্ষাই মোৰ দিগদৰ্শক




Add to
Shares
28
Comments
Share This
Add to
Shares
28
Comments
Share
Report an issue
Authors

Related Tags