EDITIONS
Asamiya

এটা চকুৰ দৃষ্টিহীনতা স্বত্ত্বেও সফলতাৰ শীৰ্ষত 'বাহুবলী' খ্যাত ৰাণা ডগ্গুবতি

13th May 2017
Add to
Shares
106
Comments
Share This
Add to
Shares
106
Comments
Share

বাহুবলী ছবিখনৰ ভল্লাল দেৱ নামৰ গুৰুত্বপূৰ্ণ চৰিত্ৰটোত অভিনয় কৰা ৰাণা ডগ্গুবতি এজন যথেষ্ট প্ৰশংসিত অভিনেতা । অকল অভিনেতা হিচাপেই নহয় প্ৰযোজক, ভিজুৱেল এফেক্ট ক'-অৰ্ডিনেটৰ, ফটোগ্ৰাফাৰ হিচাপে তেওঁ তামিল, তেলুগু আৰু হিন্দী ছবিজগতত সুপ্ৰতিষ্ঠিত ৰাণা তেলুগু ছবিজগতৰ এটা নামী পৰিয়ালৰ সদস্য ।

Rana Daggubatti, Source- DNA(L) and Youtube (R)

Rana Daggubatti, Source- DNA(L) and Youtube (R)


ৰাণাৰ পিতৃ প্ৰসিদ্ধ প্ৰযোজক ডগ্গুবতি সুৰেশ আৰু ককাক ড° ৰামানাইডুক তেলুগু ছবিজগতলৈ আগবঢ়োৱা অৱদানৰ বাবে পদ্ম ভুষণেৰে সন্মানিত কৰা হৈছে । তেওঁৰ খুড়াক ভেংকটেশ আৰু মোমায়েকৰ ল'ৰা নাগা চৈতন্য তেলুগু ছবিৰ প্ৰখ্যাত অভিনেতা ।

অলপতে ৰাণাই প্ৰকাশ কৰিছিল যে তেওঁৰ এটা চকুৰ দৃষ্টিশক্তি নাই । তেওঁ মাত্ৰ বাওঁ চকুটোৰেহে দেখে । 

২০১১ চনত আটাইতকৈ সম্ভাৱনাপূৰ্ণ নৱাগত হিচাপে টাইমছ অৱ ইণ্ডিয়াই আখ্যা দিয়া ৰাাণা টাইমছ অৱ ইণ্ডিয়াৰ Most Desirable Men তালিকাৰ ২০ জনৰ ভিতৰতো আছিল । ২০১২ চনত তেওঁ Most Desirable Men তালিকাৰ দহজনৰ ভিতৰত স্থান লাভ কৰিছিল । 

২০১০ চনত তেওঁ লীডাৰ নামৰ তেলুগু ছবিখনেৰে আত্মপ্ৰকাশ কৰিছিল । এই ছবিখনত কৰা অভিনয়ৰ বাবে তেওঁ ফিল্মফেয়াৰ বঁটা লাভ কৰিবলৈ সক্ষম হৈছিল । দম মাৰো দম ছবিৰ যোগেদি তেওঁৰ বলিউডত অভিষেক ঘটে । ২০১৫ চনত তেওঁ বাহুবলী ছবিৰ প্ৰধান খলনায়কৰ ভুমিকাত অৱতীৰ্ণ হয় । 

অভিনয়ৰ উপৰিও তেওঁ এজন ভিজুৱেল এফেক্ট প্ৰডিউচাৰো । ২০০৬ চনত তেলুগু ছবি সৈনিকুডুৰ বাবে তেওঁ ৰাজ্যিক পুৰষ্কাৰ লাভ কৰে । সেই বছৰতে তেওঁ বোম্মালতা নামৰ ছবিখনৰ বাবে ৰাষ্ট্ৰীয় বঁটাও লাভ কৰে ।

শেহতীয়া এটা সাক্ষাৎকাৰত তেওঁ কয়,

"চিনেমাৰ প্ৰতি মোৰ দৃষ্টিভঙ্গী সম্পূৰ্ণ পৃথক । বাহুবলীয়ে মোৰ গুৰুত্ব বৃদ্ধি কৰিছে যিটো মোৰ বাবে লাভজনক । আগতে মই ছাবমেৰিন যুদ্ধক লৈ ছবি এখন কৰাৰ কথা ভাবিব নোৱাৰিলোহেতেন । কিন্তু এতিয়া মোৰ বিশ্বাসযোগ্যতা বৃদ্ধি পাইছে আৰু মই বহুতো পৰীক্ষা চলাব পাৰোঁ ।" 

এনেকুৱা আৰু কাহিনীৰ বাবে আমাৰ ফেচবুক পেজ লাইক কৰক

অন্যান্য কেতবোৰ কাহিনী

মলিকা মাৰাথে : আংশিক দৃষ্টিহীনতাৰ পৰা টেনিছৰ শীৰ্ষ ৰেংকিঙলৈ

'কমন মেন'ৰ স্ৰষ্টা আৰ কে লক্ষ্মণৰ নাতিনী ৰিমানিকাই আনিব 'কমন ৱমেন'

অষ্ট্ৰেলিয়াৰ চৰাইৰে শোণিতপুৰত উদ্যমিতাৰ নিদৰ্শন দাঙি ধৰিছে এক দম্পতীয়ে

Add to
Shares
106
Comments
Share This
Add to
Shares
106
Comments
Share
Report an issue
Authors

Related Tags